/

Fakanalat fogtak a főzőcsapatok, Matróz és Betyár újra szolgálatba állt

3 perc olvasás

Jó hangulatú Peremartoni Nap volt a focipályán

Mint megtudtuk, a szervezési feladatokat ezúttal nemcsak a Peremartonért Egyesület vállalta magára, hanem a nemrégen megalakult két új szervezet – a Peremartoni Sportegyesület, valamint a Pere Darts Club Egyesület – is kivette a részét az előkészületekből, és ezúttal a településrész sportpályájára várták a résztvevőket. Az elmaradhatatlan főzési verseny mellett – ahogy az utóbbi években már megszokhatták a látogatók, több izgalmas sportversenyben is megmérethették magukat a felnőttek, a gyerekek pedig számos izgalmas, egyéni és közös játékba kapcsolódhattak be. A bátrabbak nagyon élvezték bubi bulit, amiben egy óriási, lufiszerű, átlátszó labdába bújva foroghattak, bukfencezhettek. Ugyancsak hatalmas örömöt kínált a kicsiknek szabadtéri rendezvényeken kihagyhatatlan légvár is, amiben önfeledten kiugrálhatták magukból a felesleges energiát. Egy kis pihenőt követően kipróbálták az ügyességi és kalandjátékokat, de egy ilyen esemény nem múlhat el úgy, hogy a csemetékre ne kerülne fel egy-egy választott csillámtetkó, meg kedvenc figura az arcukra.

A lufibohócnak, aki bármit kihajtogatott a kígyóra fújt lufikból, kisebb pihenőre sem volt ideje, olyan sok megrendelést kapott. Ki cicát, ki kutyust, mások macit, zsiráfot, gólyát, és ki tudta volna követni, milyen lufifigurát kértek tőle, ő pedig minden kívánságot készséggel teljesített.

Az apróságoknak a lovaskocsikázás is különleges élményt jelentett, hiszen napjaink autós-motoros-rolleres világában ritkán kínálkozó lehetőséget kínált számukra a Berhidai Lovasok Sportegyesület a kocsi elé befogott, gyönyörű paripákkal, Matrózzal és Betyárral, akikkel körbe kocsikázták a peremarton-gyártelepi utcákat.

Idén nyolc csapat, illetve baráti társaság vállalkozott arra, hogy helyben készítsenek ismert, és kevésbé ismert ételeket bográcsban. Noha főzőversenynek hirdették, de a zsűri nem állított fel rangsort, hiszen mindegyik csapat igyekezett a legjobb tudása szerint elkészíteni például, a gombás csirkét, virslis paprikáskrumplit vagy akár a betyár gulyást és az ínyencpörköltet. A lényeg ugyanis, a közösségi programban való részvétel, és a finom ételek közös elfogyasztása, kóstolása volt. Mindenkié finom lett, és mire elkészült, éhes száj is akadt rá bőven, mert addig nemcsak a legkisebbek, a felnőttek is megéheztek.

Bár az esőt sokan vártuk már, a szervezők mégis remélték, nem épp 13-án érkezik meg hozzánk, mégis így történt. Így a nős és nőtlen férfiak kispályás focimérkőzését esőben, a vártnál csúszósabb terepen tartották meg, de ettől eltekintve, vidám hangulatban rúgták a bőrt a csapatok. A II. TeRACE Darts Bajnokság első fordulójában húszan mérték össze ügyességüket, és mint kiderült, ez a verseny később, még két fordulóban folytatódott.

A frissítő eső dacára, vagy épp azért is, mindenki jól szórakozott. A legkisebbek sokféle izgalmas játékban lelték örömüket, a felnőttek pedig élvezték az együtt töltött időt a barátokkal, ismerőseikkel, és sokan új barátokat, ismeretséget is szereztek. Aki valamiért lemaradni kényszerült a Peremartoni Napról, biztosan rátalál még sok hasonló rendezvényre, hiszen a nyár még csak most vette kezdetét, és remek alkalom ez a szabadtéri, feltöltődést jelentő, vidám közösségi programoknak. Június 19-én megünnepeltük településünkön a Szent Iván éjjelét a Kistónál, utána a Berhidai Lovasok Sportegyesület jubileumi, III. Lovas Napján vehettünk részt, július 11-én pedig, küszöbön a Kapu a Holnapra Egyesület által szervezett, IV. Berenhidai Huszár Péter Nap. Ugyanakkor az otthoni bográcsot és grillt is érdemes beizzítani, körbe ülni a családtagokkal, barátokkal, hiszen nyár van, és itt az ideje a jó hangulatban eltöltött közös estéknek, szórakozásoknak!  

Kövess: