/

Karácsony A porta – generációk házában

5 perc olvasás

Együtt ünnepelt településünk apraja és nagyja

Idén másodszor tartották meg a Mindenki karácsonyát A Porta – generációk házában, ahol valóban minden nemzedék – a legkisebbektől a legidősebbekig – együtt ünnepelhetett, amennyiben a december 22-ei alkonyatban ellátogatott a Rákóczi utcai tájházba. A művelődési ház munkatársai által ünnepi díszbe öltöztetett kertben zenével és tánccal színesített mesével idézték fel az isteni szeretet világba érkezésének történetét. A műsor közben a tájház konyhájában a Kapu a Holnapra Egyesület tagjai a mákos guba és a forró italok elkészítésében serénykedtek.

A rendezvény kezdetén városunk polgármestere, Pergő Margit köszöntötte az egybegyűlteket, és meggyújtotta advent negyedik gyertyáját, a szeretet szimbólumát. December 22-én advent negyedik vasárnapja volt, így ezen a helyszínen lobbant fel a szeretet gyertyájának lángja, amely az emberiség iránti isteni szeretetet jelképezi. A hagyományoknak megfelelően, ez a gyertya is lila színű, és a karácsony közvetlen közeledtét hirdeti. Arra hív minket, hogy megéljük az isteni szeretet mindent átható jelenlétét, és ezt másokkal is megosszuk. Egyben arra is emlékeztetnie kell bennünket, hogy a karácsony lényege nem a tárgyakban, hanem szívből jövő szeretetben és elfogadásban rejlik.

Ezt az önzetlen szeretetet közvetítette az a közösen előadott, nagyon szép karácsonyi mese is, amelyben Fehér Péter könyvtárvezető volt a mesemondó, a gyermekek pedig a felnőttekkel közösen elevenítették meg a szívhez szóló történetet. A Kacabajka Folkműhely zenével, a Rokolya néptánccsoport pedig, az apróságokkal együtt, tánccal színezték a történetet, és végül közös éneklésre hívták a közönséget is.

A műsor után, a kissé csípős hidegben mindenkinek jólesett egy-egy pohár forró tea, vagy forralt bor, de sokan megkóstolták a Kapu a Holnapra Egyesület tagjai által készített, karácsonyi mákos gubát is. Az ünnepi hangulatban és a sok finomság elfogyasztása mellett, alkalom nyílt egy kis beszélgetésre és a jókívánságok személyes kifejezésére is.

-Őszintén örülök annak, hogy a Berhidai Művelődési Ház keretein belül, több tucat, hagyományápoló kulturális szakkör és civil szervezet működik városunkban, amelyek minden ellenszolgáltatás nélkül, sokat dolgoznak az ilyen és hasonlóan értékes, közösségi programok szervezésén – nyilatkozta lapunknak Pergő Margit polgármester hozzátéve — annak még jobban örül, hogy évről-évre egyre több a látogatója is ezeknek a közösségi rendezvényeknek. Az önkormányzat pedig a jövőben is törekedni fog arra, hogy a város, lehetőségeihez mérten, továbbra is megfelelően támogassa a helyi csoportok és szervezetek működését, amelyeknek a hagyományok megőrzése és megtartása mellett, jelentős közösségépítő szerepük is van.

Kövess: