Újraindulnak az utánpótlás foci edzések

3 perc olvasás

Nemsokára ismét gyermekzsivajtól lehet majd hangos a peremartoni futballpálya, kedvükre rúghatják ott a bőrt a srácok. Kisebb kihagyás után újra folytatódik városunkban a labdarúgó utánpótlás nevelés. Úgy tudjuk, már közel félszáz focizni szerető srác jelentkezett, akik hamarosan elkezdhetik az edzéseket a peremartongyártelepi, Tulipán utcai sportpályán, miután  Berhida Város Önkormányzata Képviselő-testülete a július 22-én megtartott rendkívüli ülésén arról döntött, hogy a Peremarton SC-Berhidának térítésmentes használatba adja a sporttelepet az öltözőkkel együtt.

A berhidaiak a bakonyszentlászlói egyesülettel együttműködve kívánnak itt ismét labdarúgó edzéseket és mérkőzéseket tartani, illetve a különböző korosztályokkal a bajnokságban elindulni. Ahhoz azonban, hogy a két egyesület között az együttműködés megvalósuljon szükség volt arra, hogy a sportpályát városunk ingyenesen biztosítsa a Peremarton SC- Berhida részére úgy, hogy azt a Bakonyszentlászló KSE is használni tudja. Mivel a berhidai gyermekek számára mindkét óvodában és iskolában adottak a feltételek a sportolásra, a labdarúgásban tehetséges ifjak a sporttelepen szakedző segítsége mellett folytathatják a focizást.  Tekintettel arra, hogy az önkormányzatoknak kiemelt feladatköréhez tartozik a sport és ifjúsági ügyek ellátása, a sportolás feltételeinek biztosítása, a képviselők többsége támogatta a sportegyesülettel kötendő szerződést. Ráadásul a Tulipán utca 20. alatti sportlétesítmény már egy ideje kihasználatlan volt, ám a berhidai önkormányzatnak, mint tulajdonosnak, vállalnia kellett a pálya karbantartását és annak költségeit. Mivel térítésmentesen adja használatba a sportlétesítményt, ez a kötelezettség továbbra is városunk továbbra is városunkat terheli, de cserébe ott edzhetnek, mérkőzhetnek a megyei másodosztályba sorolt, ígéretes ifjú focisták. A használatba vétel feltételeit a szerződés szigorúan szabályozza, és a sportegyesület képviselője néhány hónap múlva a testület tagjainak is beszámol majd a kezdeti lépésekről, az addig elért eredményekről.

Kövess: