Idén is friss virágok díszítik a Kistó környékét

8 perc olvasás

A kora nyári forróság dacára, június végén egy kisebb, ám annál kitartóbb és elszántabb önkéntes csapat gyűlt össze a berhidai Kistónál, hogy virágot ültessenek a környékére. Ez a megmozdulás, amit az Együtt Városunkért Baráti Társaság kezdeményezett mondhatni, immár hagyománnyá nőtte ki a magát, hiszen harmadik alkalommal hirdették meg. Az idei, június 20-ra szervezett akciónak köszönhetően mintegy háromszáz egynyári és évelő virágtő díszíti a tópart sétányát.

A májusban is dideregtető éjszakai és hajnali hőmérsékletek miatt, saját kertjeinkben is kitolódott a palántázás. Ha nem esett, akkor erős szél fújt, így a közös városi akcióra is nehéz volt megfelelő időpontot kijelölni. Emellett a járványhelyzet korlátozásai is késleltették a virágültetést, s mire minden összeállt, a hőmérő higanyszála is jó magasra kúszott, nem csoda, hogy a júniusi kánikulában, a tavalyihoz képest jóval kevesebben szánták rá magukat, hogy részt vegyenek a városszépítő megmozdulásban. – Nem csak a forró napsütés, de még az utóbbi napok szárazsága is nehezítette a munkát, mert a kőkeményre szikkadt földbe kellett valahogyan beágyazni, a sok esetben törékeny, ám már gyönyörűen virágzó palántákat – fogalmazott az egyik szervező, Horváthné Varga Mónika, aki arról is tájékoztatott bennünket, hogy ebben az évben minden eddiginél több virágpalánta felajánlás érkezett, nem csak az önkormányzat, hanem a helyi virágüzletek és a gazdabolt részéről. Reggel 9 órára hirdették meg az akciót, de 11 órára már igencsak elfáradtak a nagy melegben. Sokszoros hála és köszönet illeti mindazokat, akik a hirtelen érkezett kánikula ellenére is részt vettek a virágültetési akciónkban! Örömünkre szolgál, hogy évről-évre egyre több évelő növényt is sikerült a tó környékére telepíteni, így a jövőben már csak az egynyári virágokkal kell majd színesebbé, még látványosabbá tenni a Kistó környéki virágágyásokat – zárta szavait Mónika.

A kora nyári forróság dacára, június végén egy kisebb, ám annál kitartóbb és elszántabb önkéntes csapat gyűlt össze a berhidai Kistónál, hogy virágot ültessenek a környékére. Ez a megmozdulás, amit az Együtt Városunkért Baráti Társaság kezdeményezett mondhatni, immár hagyománnyá nőtte ki a magát, hiszen harmadik alkalommal hirdették meg. Az idei, június 20-ra szervezett akciónak köszönhetően mintegy háromszáz egynyári és évelő virágtő díszíti a tópart sétányát.

A májusban is dideregtető éjszakai és hajnali hőmérsékletek miatt, saját kertjeinkben is kitolódott a palántázás. Ha nem esett, akkor erős szél fújt, így a közös városi akcióra is nehéz volt megfelelő időpontot kijelölni. Emellett a járványhelyzet korlátozásai is késleltették a virágültetést, s mire minden összeállt, a hőmérő higanyszála is jó magasra kúszott, nem csoda, hogy a júniusi kánikulában, a tavalyihoz képest jóval kevesebben szánták rá magukat, hogy részt vegyenek a városszépítő megmozdulásban. – Nem csak a forró napsütés, de még az utóbbi napok szárazsága is nehezítette a munkát, mert a kőkeményre szikkadt földbe kellett valahogyan beágyazni, a sok esetben törékeny, ám már gyönyörűen virágzó palántákat – fogalmazott az egyik szervező, Horváthné Varga Mónika, aki arról is tájékoztatott bennünket, hogy ebben az évben minden eddiginél több virágpalánta felajánlás érkezett, nem csak az önkormányzat, hanem a helyi virágüzletek és a gazdabolt részéről. Reggel 9 órára hirdették meg az akciót, de 11 órára már igencsak elfáradtak a nagy melegben. Sokszoros hála és köszönet illeti mindazokat, akik a hirtelen érkezett kánikula ellenére is részt vettek a virágültetési akciónkban! Örömünkre szolgál, hogy évről-évre egyre több évelő növényt is sikerült a tó környékére telepíteni, így a jövőben már csak az egynyári virágokkal kell majd színesebbé, még látványosabbá tenni a Kistó környéki virágágyásokat – zárta szavait Mónika.

Köszönjük a támogatást Berhida Város Önkormányzatának, valamint Takács Petrának, a Mesebolt, Veréb Piroskának, a peremartoni Virágbolt, Szabó Ferencné Zsuzsának a berhidai Virágbolt, Jenei Szilviának, a Kála Virágbolt, Siliga Évának, a berhidai Gazdabolt részéről érkezett rengeteg virágpalánta felajánlást! És köszönet az önkénteseknek, akik a kánikulával és a kemény földdel is dacolva, munkájukkal hozzájárultak a Kistó környékének szépítéséhez.

Kövess: