Húszmillió forint új járdákra

2 perc olvasás

Folytatódik városunkban a járdák építése, felújítása. Miután Berhida sikeresen pályázott, városunk képviselő-testülete július 22-ei rendkívüli ülésén egyhangúan támogatta, hogy az idén három – a Rózsafa, a Dózsa György és a Platánfa – utca járdájának kivitelezésére pályázatot írjanak ki.

Az önkormányzat még márciusban nyújtotta be a helyi fejlesztésekre meghirdetett pályázatát, amelyen városunk, a június 29-én meghozott miniszteri döntés alapján közel húszmillió forint — egész pontosan 19 581 986 — összegű vissza nem térítendő támogatásban részesült. Ezt a fejlesztési forrást – a benyújtott pályázatnak megfelelően — az említett három utca, a Rózsafa, a Dózsa György és a Platánfa járdaszakaszának megépítésére, illetve felújítására használhatják fel. A projekt sikeres megvalósítása érdekében az önkormányzat pályázatot írt ki a három járdaszakasz kivitelezési munkáira. A korábbi években történt járda építésekhez hasonlóan, ezekben az utcákban is térkővel burkolt gyalogutat terveznek megépíteni, mert ezek tartósabbak, mint az aszfaltozottak, és javításuk is egyszerűbb, ha valami okból fel kell bontani, vagy megrongálódnak. A kivitelezésre kiírt pályázat sikere esetén, akár már idén szeptemberben elkezdődhet az építésük, így az idei év végéig el is készülhetnek az új gyalogutak, bár a vissza nem térítendő támogatás elszámolásának végső határideje a jövő év vége.

Kövess: